artykuł sponsorowany
Jakimi zasadami warto się kierować podczas oczyszczania twarzy? Na czym polega popularna metoda dwuetapowego oczyszczania przy użyciu kilku kosmetyków? Czy można ją zastąpić, używając tylko jednego kosmetyku? Dowiedz się tego wszystkiego, czytając poniższy artykuł.
Wieczorne oczyszczanie to jeden z najważniejszych kroków w pielęgnacji, niezależnie od typu cery. Dlaczego jest tak ważne? Tylko skóra, która została dokładnie oczyszczona z makijażu, potu, nadmiaru sebum, brudu czy innych zanieczyszczeń, takich jak smog, ma szansę zregenerować się w nocy. Czysta skóra jest również mniej podatna na przedwczesne starzenie się, utratę blasku oraz takie problemy jak wypryski czy zaskórniki. Dodatkowo, jeśli proces oczyszczania zachowuje fizjologiczne pH skóry i poprawia mikrokrążenie, to tak oczyszczona cera zdecydowanie lepiej wchłania również składniki aktywne zawarte w kosmetykach aplikowanych w dalszych krokach pielęgnacji.
Jakimi zasadami kierować się więc podczas oczyszczania twarzy? Przede wszystkim należy o nim pamiętać… zawsze! Niezależnie od pory czy poziomu zmęczenia, warto codziennie wieczorem dokładnie zmywać makijaż i usuwać pozostałe zanieczyszczenia. Systematycznie oczyszczana twarz odwdzięczy się młodszym i świeższym wyglądem.
Poza tym, oczyszczanie powinno być skuteczne, przy czym słowo “skuteczne” nie oznacza konieczności stosowania agresywnych środków myjących. Wręcz odwrotnie! Traktuj swoją skórę z szacunkiem, nie naruszając jej naturalnej bariery i równowagi biologicznej oraz wspomagając jej naturalne mechanizmy. Postaw więc na łagodne, ale efektywnie działające kosmetyki do oczyszczania twarzy. Oczyszczaj skórę dokładnie, pamiętając o wszystkich fragmentach – zwłaszcza tych, które mają tendencję do zapychania się, np. na nosie czy brodzie.
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy stanowi popularną metodę dbania o czystość skóry. Na czym polega? Jak sama nazwa wskazuje, obejmuje dwa etapy.
W etapie pierwszym skupiamy się przede wszystkim na zmyciu makijażu i największych zanieczyszczeń zebranych na twarzy podczas całego dnia. Wykorzystujemy do tego mleczko, olejek, emulsję lub wodę micelarną.
Drugi etap zakłada oczyszczenie skóry z kosmetyków użytych w etapie pierwszym oraz ewentualnych pozostałości makijażu i zanieczyszczeń. Polega na umyciu twarzy za pomocą kosmetyku myjącego, zawierającego środki powierzchniowo czynne, takiego jak żel lub pianka. Warto wybierać kosmetyki, w składzie których znajdują się łagodne dla skóry składniki myjące.
Warto pamiętać, że po użyciu żelu lub pianki koniecznie należy zastosować tonik w celu przywrócenia właściwego pH skóry.
Drugi etap w dwuetapowym oczyszczaniu twarzy jest zwykle niezbędny, ponieważ przeważająca część środków stosowanych w etapie pierwszym – takich jak mleczka, emulsje czy olejki – wymaga zmywania przy użyciu kosmetyku myjącego i wody kranowej. Istnieją jednak formuły przełamujące ten schemat, takie jak kosmetyki od marki Bioderma.
Na szczególną uwagę zasługuje woda micelarna Sensibio H2O od Bioderma. W przeciwieństwie do innych płynów micelarnych, nie wymaga spłukiwania. Z czego to wynika? Ze starannie przygotowanej formuły kosmetyku, w której wykorzystano tylko niezbędne, dokładnie sprawdzone i delikatne składniki, w tym wysoko oczyszczoną wodę jakości farmaceutycznej (tę samą, którą stosuje się przy produkcji leków) oraz kompleks 3 biomimetycznych cukrów o właściwościach łagodzących.
Tak wysoki standard formuły zapewnia wyjątkową tolerancję nawet dla wrażliwej cery – tej wody micelarnej nie trzeba spłukiwać, bez ryzyka podrażnień czy zapychania porów!
Woda micelarna Sensibio H2O skutecznie oczyszcza twarz nawet z mocnego makijażu i dużych zanieczyszczeń. Jednocześnie jest niezwykle delikatna, nie dopuszczając do naruszenia naturalnej bariery ochronnej oraz działając łagodząco. Właściwości kojące tej formuły docenią zwłaszcza posiadaczki wrażliwej cery.
Jednoetapowe oczyszczanie skóry przy użyciu wody micelarnej Sensibio H2O od Bioderma ma wiele zalet. Sprawdzi się w szczególności w przypadku osób posiadających cerę wrażliwą. Powinny one uważać nie tylko na czynniki chemiczne mogące wywołać podrażnienia, ale również na czynniki mechaniczne. Pocieranie czy nadmierne dotykanie skóry również może wywołać nieprzyjemne objawy, takie jak uczucie ściągnięcia, pieczenie, dyskomfort czy zaczerwienienie. Jednoetapowe oczyszczanie ogranicza liczbę kroków w pielęgnacji, zapobiegając tym samym niepotrzebnej ingerencji w delikatną strukturę wrażliwej skóry.
Jednoetapowe oczyszczanie skóry to również doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie ekologię oraz oszczędność – zarówno swojego czasu, pieniędzy, jak i miejsca na łazienkowej półce. Oczyszczanie skóry przy użyciu tylko jednego kosmetyku jest szybsze i tańsze, a przy tym wymaga użycia mniejszej ilości plastiku. Świetnie sprawdzi się również w podróży!