Jeżeli w przedsiębiorstwie powstają nowe lub na bieżąco ulepszane są produkty czy usługi lub tworzone są ich prototypy, warto sprawdzić, czy nie jest to powód wystarczający do skorzystania z wysokich preferencji podatkowych. Taką możliwość zapewnia właśnie ulga Badawczo-Rozwojowa (ulga B+R).
Ulga B+R ma na celu wspieranie podatników prowadzących działalność badawczo-rozwojową, którzy regularnie ponoszą koszty związane z opracowywaniem, ulepszaniem czy tworzeniem nowych funkcji oraz opracowywaniem kolejnych zastosowań dla istniejących już w ramach przedsiębiorstwa produktów, usług lub procesów. Ulga IP Box natomiast, polega natomiast na opodatkowaniu preferencyjną 5%-ową stawką CIT lub PIT dochodów uzyskiwanych przez podatnika z komercjalizowania kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Powyższe ulgi podatkowe są rozwiązaniami stosunkowo nowymi i w dalszym ciągu wciąz wielu uprawnionych przedsiębiorców ich nie stosuje. Wiele firm ma przeświadczenie, że spełnienie wymagań uzyskania ulg jest poza ich zasięgiem lub ograniczają one zastosowania ulgi do wybranych obszarów.
W rzeczywistości ulgi B+R i IP Box są dostępne dla znacznie szerszego kręgu przedsiębiorstw niż się powszechnie uważa, a skorzystanie z nich może stać się efektywnym sposobem na realne obniżenie kosztów prowadzonego rozwoju w spółce.
Między innymi o tym, kto i jak może wykorzystywać ulgi, a także jak i kiedy można je łączyć eksperci opowiedzą podczas webinaru.
Wydarzenie zaplanowane jest na 8 grudnia o godzinie 10.00.
Rejestracja pod wskazanym linkiem.